Sterling by Music Man - RAY34HHPB-AM-R2
SKU: 770444 Model: RAY34HHPB-AM-R2 Serial: SR62387 Views: 914
Sterling by Music Man - RAY34HHPB-AM-R2 2
Buy From Store
Quantity Available: 1
Condition: Used Very Good Condition
Notify Me
 Customer responsible for any shipping charges.
Description
Features
* 2 alnico humbuckers
* 5-way switch
* 3-band active preamp
* Roasted maple neck
* Rosewood fingerboard
Specifications
Model: RAY34HH
Body Wood: Mahogany
Body Colour: Amber (AB)
Bridge: Sterling by Music Man Designed Bridge
Pickguard: Transparent
Scale Length: 34" (86.4cm)
Neck Radius: 9.5" (24cm)
Frets: 21 Frets, Medium
Neck Width: 1.69" (43mm) at nut